MENTALUP BLOG

ANA SAYFA / BLOG / ÜSTÜN YETENEKLİLER
Üstün zeka potansiyelinde olan çocuklar, özel içeriklerle desteklenmelidir. Bu sayede zeka potansiyellerini en iyi şekilde kullanır ve üstün yeteneklerini geliştirebilirler.
Aşağıdaki başlıklar, üstün zekalı & yetenekli çocukları destekleyici tavsiyeler içermektedir. Hemen inceleyin.

bilsem 2. aşama hazırlık

ÇOCUĞUMUN ÜSTÜN ZEKALI OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?

Üstün Yetenekliler |  Bilişsel Belirtiler
Çocuğunuzun üstün zekalı olduğunu tespit etmeniz için gereken sorular, üstün zekanın belirtileri, üstün zeka testi ve üstün zekalılar için eğitim yöntemleri burada!
DEVAMINI OKU
problem çözme teknikleri

PROBLEM ÇÖZME TEKNİKLERİ

Üstün Yetenekliler
Daha başarılı olmanın ve soru/problemleri hızlı ve doğru çözmenin yollarını mı arıyorsun? Örnekleriyle en iyi problem çözme teknik ve yöntemlerini şimdi öğren!
DEVAMINI OKU
bilsem sınavı nedir mentalup

BİLSEM (BİLİM ve SANAT MERKEZLERİ) SINAVI

Üstün Yetenekliler
BİLSEM sınavı nedir? 2018 - 2019 yılında BİLSEM sınavı tarihleri. Bilim ve Sanat Merkezleri'ne başvuru nasıl yapılır, nasıl hazırlanılır?
DEVAMINI OKU
Bilsem Soruları İndir: Bilsem Sınavı Çıkmış Sınav Soruları

BİLSEM SORULARI İNDİR: BİLSEM SINAVI ÇIKMIŞ SINAV SORULARI

Beceri Testleri |  Üstün Yetenekliler
BİLSEM sınavına hazırlık için daha önce çıkmış Bilsem sınavı soruları ve cevap anahtarlarını kullanabilirsiniz. 2015-2016-2017 Bilsem soruları ve cevap anahtarı bu sayfada. Buraya tıklayarak 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf öğrencileri için geçtiğimiz yıllarda çıkan soruları indir.
DEVAMINI OKU
öğrenme güçlüğü

BAŞARILI OLMANIN YOLLARI ✅ 10 ETKİN YÖNTEM

Üstün Yetenekliler
Başarılı olmanın altın kurallarını, püf noktalarını ve başarıya giden yolda uygulamanız gereken en önemli noktaları ŞİMDİ ve HEMEN öğrenin! Başarılı öğrenciler ve yetişkin bireyler nasıl başardı? İşte o sırlar.
DEVAMINI OKU
Montessori çocuk etkinlikleri

Montessori Eğitimi Nedir, Çocuk Etkinlikleri Nelerdir?

Üstün Yetenekliler |  Eğitim ve Gelişim
Montessori, çocuğun kendi kendini geliştirebilmesini ve kendine yetebilmesini amaç edinen özgür eğitim bilimidir. Peki, montessori etkinlikleri nelerdir? Bu metod için çocuk etkinlikleri ve diğer tüm detayları incele!
DEVAMINI OKU
meb bilsem demo

BİLSEM DEMO UYGULAMASINI İNCELE & İNDİR

Üstün Yetenekliler
MEB BİLSEM DEMO uygulamasındaki sınav soruları örnekleri. İster incele, ister indir. Bilim ve Sanat Merkezleri grup tarama sınavı için hazırlık uygulamalarını bu sayfada karşılaştırabilirsiniz. MEB Bilsem Grup Tarama Demo hakkında ve MentalUP hazırlık uygulaması hakkında tüm detaylar.
DEVAMINI OKU
Bilsem Sınavı Hazırlık

BİLSEM SINAVI | SÜREÇ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

Üstün Yetenekliler
Bilsem sınavı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabı burada. Sınav ücreti 50 TL ve listedeki bankalara ödenir. Hazırlık için MentalUP kullanılır. Sınav tarihlerini aşağıdaki tabloda inceleyin. Başvuru şartları:
DEVAMINI OKU
duygusal zeka

BİLSEM 2. AŞAMA: BİREYSEL YETENEKLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Üstün Yetenekliler
BİLSEM 2. Aşama için nasıl hazırlık yapılır ve BİLSEM sınavlarında 2. aşama olan bireysel yeteneklerin değerlendirilmesi ne zaman yapılacak? İşte tarihler ve çok özel hazırlık yöntemleri. Bu tavsiyeleri mutlaka okuyun.
DEVAMINI OKU
BİLSEM Hazırlık Kitabı

BİLSEM SINAVINA HAZIRLIK KİTABI TÜM SINIFLAR İÇİN

1, 2 ve 3. sınıflar için BİLSEM sınavına hazırlık niteliğinde ÜCRETSİZ kitap! Tüm sınıflar için BİLSEM sınavlarına hazırlık kitabınızı hemen indirin!
DEVAMINI OKU
bilsem okulları

Bilsem Okulları

Bilim ve Sanat Merkezi okullarının nerede olduğunu, nasıl ve ne zaman eğitim verdiğini, BİLSEM sınavına dair tüm detayları öğrenin!
DEVAMINI OKU
Üyep nedir?

Üstün Yetenekliler Eğitim Programları (ÜYEP) Nedir?

ÜYEP Nedir? Nasıl başvurulur? Hangi dersler var? ÜYEP ile ilgili merak edilenlerin hepsi bu yazıda!
DEVAMINI OKU
EN POPÜLER YAZILAR
zeka geliştirici oyunlar

ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Zeka geliştirici oyunlar ile çocukların zihinsel gelişim süreçlerini desteklemek ne derece faydalı olur? Çocuğunun zihinsel gelişimi için doğru yönlendirmeler yapmak isteyen ailelerin en çok merak ettiği soru bu!
DEVAMINI OKU
ilaçlı ve ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi

İLAÇLI VE İLAÇSIZ DİKKAT EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

Çocuk ve yetişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite nedenleri, tanısı, belirtileri, ilaçlı - ilaçsız tedavi yöntemlerini bu makalemizden öğrenebilirsiniz.
DEVAMINI OKU
çoklu zeka gelişimini sağlamak

ZEKA NASIL GELİŞTİRİLİR? 8 KOLAY VE BİLİMSEL YÖNTEM

Bebek, çocuk ve yetişkinler için zeka geliştirmenin 8 kolay ve kaliteli tekniğini ve en eğlenceli yolunu şimdi öğrenebilirsiniz. Zekanızı doğru yöntemlerle geliştirin!
DEVAMINI OKU
hafiza-gelistirme-ve-guclendirme-teknikleri

HAFIZA GELİŞTİRME VE GÜÇLENDİRME TEKNİKLERİ

En hızlı ve en iyi 5 hafıza geliştirme tekniğini hemen öğrenmeye başla! Bu egzersizlerle belleğini güçlendir, hafızanı geliştir ve unutkanlığına çözüm bul.
DEVAMINI OKU