BİLSEM SINAVINA HAZIRLIK KİTABI TÜM SINIFLAR İÇİN

ANA SAYFA / BLOG / BİLSEM Sınavına Hazırlık Kitabı Tüm Sınıflar için
Son Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022

BİLSEM sınavının bilgiye dayalı değil de becerilere dayalı bir sınav olması, hazırlık sürecinde ne yapılması gerektiği konusunda velilerin kafasını karıştırıyordu. Artık, Bilsem kitapları arasında kaybolmayacaksınız. ✅ Velilere, eğitmenlere ve öğrencilere rehber olacak bu ÜCRETSİZ e-kitap sayesinde BİLSEM’e en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

BİLSEM’e hazırlık kitabını ÜCRETSİZ indirebileceğiniz bağlantıyı ve kitabın içeriğini aşağıda paylaştık.

Kitabı indirmeden önce aşağıdaki başlıktan içeriğini incelemeyi unutmayın.

BİLSEM'e Hazırlık Kitabının İçeriği

BİLSEM’e hazırlık kitabında, öğrenci ve velileri kapsamlı bir BİLSEM’e başlangıç ve hazırlık süreci rehberi bekliyor. Kitabı okuduktan sonra:

 • BİLSEM’de öğrencileri neler bekliyor?
 • Sınav kaç aşamadan oluşuyor?
 • Sınava hazırlık sürecinde en etkili yöntemler nelerdir?
 • Sınavda öğrencilerin karşılaştığı soru tipleri (Birçok örnek soru)
 • Daha çok soru çözmeye yardımcı ipuçları
 • Egzersiz önerileri
 • Soruların mantığını kavramanızı sağlayacak açıklamalı anlatımlar
 • Sınavın ikinci aşaması için önemli ipuçları

gibi birçok detaya hakim olacaksınız.

Hazırlık kitabında, ayrıca öğrencilerin kendilerini test edebilecekleri iki farklı zorlukta ölçme ve değerlendirme testi de yer alıyor. Testteki sorular, öğrencilerin BİLSEM’de karşılaşacağı tarzda olup, çıkmış BİLSEM sorularına da benzerlik gösteriyor.

2021 - 2022 BİLSEM Hazırlık Kitabı

BİLSEM’e hazırlık süreci, ipuçları, örnek soru tipleri, çeşitli ölçme ve değerleme testleri dahil kapsamlı içeriğin sizi beklediği BİLSEM Hazırlık Kitabı’nızı, hemen aşağıdaki linke tıklayarak, ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

BİLSEM hakkında tüm gelişmeleri ve sınava
hazırlık yöntemlerini anlık takip edebilmek
için Facebook grubuna katılın ✔

BİLSEM Sınavına Hazırlık Kitabı ve İçeriği

BİLSEM’e hazırlık kitaplarının temel amacı; öğrencilerin sınavda karşılaşabileceği soru türlerini görmelerine ve doğru egzersizlerle sınava hazırlık yapmalarına yardımcı olmaktır. Bir başka deyişle; Bilsem kitapları, öğrencilerin Bilsem sınavına aşina olmalarını sağlar ve 1, 2, 3, ve 4. sınıf Bilsem sorularının temel mantığını öğrenmelerini sağlar.

NOT: BİLSEM sınavlarının geçtiğimiz döneme kadar tablet bilgisayarlarla yapılması, sınava hazırlanırken kitaplar ile birlikte interaktif eğitim araçlarını da değerlendirmeyi gerektiriyor. MentalUP BİLSEM’e hazırlık uygulaması ile interaktif ortam üzerinden, çeşitli zeka egzersizleriyle BİLSEM sınavına hazırlık yapabilirsiniz.

MENTALUP BİLSEM’E HAZIRLIK UYGULAMASI

Uygulamayı Aç

BİLSEM, bilgiye dayalı bir sınav olmadığından aileler ve veliler için çok bilinmezli bir soruna dönüşebiliyor.

 • Sınav kaç aşamadan oluşacak?
 • Hangi aşamaya, nasıl çalışılmalı?
 • BİLSEM sınavına hazırlık süresi ne kadar olmalı?
 • Sınavda öğrencilerin karşısına gelecek soru tipleri neler?
 • Öğrencilerin sınavda başarılı olması için nelere dikkat etmesi gerekiyor?

Bu ve merak edilen birçok soru işaretine yanıt bulmak için aileler ve öğrencilerin onlarca kaynağı taraması, taradığı bilgilerin de doğruluğundan emin olması gerekiyor. BİLSEM’e hazırlık kitapları ise bu aşamada, öğrenci ve ailelerin rehber kaynağına dönüşüyor.

Ücretsiz BİLSEM hazırlık kitabı PDF

Birçok hazırlık kitabında; BİLSEM’e hazırlık için egzersizler, testler, ölçme ve değerlendirme içerikleri sunuluyor. Bu da Bilsem kitapları konusunda zaten kafaları karışık olan öğrencilerin ve ailelerin kafasındaki soru işaretlerine yanıtları farklı kaynaklarda aramasına neden oluyor.

MentalUP Eğitici Zeka Uygulamasının hazırladığı tamamen ücretsiz BİLSEM’e hazırlık kitabı sayesinde, artık dijital kaynakları değerlendirmek isteyen aile ve öğrencilerin değerlendirebileceği müthiş bir kaynakları var! Üstelik bu sene tekrar sınav sürecine dahil edilen 4. sınıf Bilsem adayları da bu kaynaktan yararlanabilir.

ÜCRETSİZ BİLSEM KİTABI'nı, BİLSEM’e hazırlanan diğer öğrenci aileleriyle de paylaşmayı unutmayın.