BİLSEM SINAVINA HAZIRLIK KİTABI TÜM SINIFLAR İÇİN

ANA SAYFA / BLOG / BİLSEM Sınavına Hazırlık Kitabı Tüm Sınıflar için
Son Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2024

BİLSEM sınavının bilgiye dayalı değil de becerilere dayalı bir sınav olması, hazırlık sürecinde ne yapılması gerektiği konusunda velilerin kafasını karıştırıyordu. Artık, Bilsem kitapları arasında kaybolmayacaksınız. ✅ Velilere, eğitmenlere ve öğrencilere rehber olacak bu ÜCRETSİZ e-kitap sayesinde BİLSEM’e en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Aşağıdaki ücretsiz kitap, Bilsem kitapları arasında en sevilenlerden biridir ve birçok veli tarafından “En iyi Bilsem hazırlık kitabı” olarak kabul edilmektedir.

2024 BİLSEM’e hazırlık kitabını ÜCRETSİZ indirebileceğiniz bağlantıyı ve kitabın içeriğini aşağıda paylaştık.

Kitabı indirmeden önce aşağıdaki başlıktan içeriğini incelemeyi unutmayın.

2024 BİLSEM Hazırlık Kitabının İçeriği

2024 BİLSEM’e hazırlık kitabında, öğrenci ve velileri kapsamlı bir BİLSEM’e başlangıç ve hazırlık süreci rehberi bekliyor. Kitabı okuduktan sonra:

 • BİLSEM’de öğrencileri neler bekliyor?
 • Sınav kaç aşamadan oluşuyor?
 • Sınava hazırlık sürecinde en etkili yöntemler nelerdir?
 • Sınavda öğrencilerin karşılaştığı soru tipleri (Birçok örnek soru)
 • Daha çok soru çözmeye yardımcı ipuçları
 • Egzersiz önerileri
 • Soruların mantığını kavramanızı sağlayacak açıklamalı anlatımlar
 • Sınavın ikinci aşaması için önemli ipuçları

gibi birçok detaya hakim olacaksınız.

Hazırlık kitabında, ayrıca öğrencilerin kendilerini test edebilecekleri iki farklı zorlukta ölçme ve değerlendirme testi de yer alıyor. Testteki sorular, öğrencilerin BİLSEM’de karşılaşacağı tarzda olup, çıkmış BİLSEM sorularına da benzerlik gösteriyor.

2024 BİLSEM Hazırlık Kitabı

1. Sınıf Bilsem hazırlık kitabı, 2. Sınıf Bilsem hazırlık kitabı ya da 3. Sınıf Bilsem hazırlık kitabı arayışında olan velilere iyi haber! Alt kısımdaki Bilsem hazırlık kitabı ile tüm sınıf seviyelerindeki çocuklara en kapsamlı içeriği sunabilir, Bilsem nedir gibi birçok sorunun en detaylı cevabını bulabilir ve sınavla ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz Bilsem kitapları ararken seçenekler arasında kaybolmayın. BİLSEM’e hazırlık süreci, ipuçları, örnek soru tipleri, çeşitli ölçme ve değerleme testleri dahil kapsamlı bir içerik BİLSEM Hazırlık Kitabı’nızda sizi bekliyor. Hemen aşağıdaki linke tıklayarak, ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

BİLSEM hakkında tüm gelişmeleri ve sınava
hazırlık yöntemlerini anlık takip edebilmek
için Facebook grubuna katılın ✔

2024 BİLSEM Sınavına Hazırlık Kitabı ve İçeriği

BİLSEM’e hazırlık kitaplarının temel amacı; öğrencilerin sınavda karşılaşabileceği soru türlerini görmelerine ve doğru egzersizlerle sınava hazırlık yapmalarına yardımcı olmaktır. Bir başka deyişle; Bilsem kitapları, öğrencilerin Bilsem sınavına aşina olmalarını sağlar ve 1, 2, 3, ve zaman zaman takvime dahil edilen 4. sınıf Bilsem sorularının temel mantığını öğrenmelerini sağlar.

NOT: BİLSEM sınavlarının geçtiğimiz döneme kadar tablet bilgisayarlarla yapılması, sınava hazırlanırken kitaplar ile birlikte interaktif eğitim araçlarını da değerlendirmeyi gerektiriyor. MentalUP BİLSEM’e hazırlık uygulaması ile interaktif ortam üzerinden, çeşitli zeka egzersizleriyle BİLSEM sınavına hazırlık yapabilirsiniz.

MENTALUP BİLSEM’E HAZIRLIK UYGULAMASI

Uygulamayı Aç

BİLSEM, bilgiye dayalı bir sınav olmadığından aileler ve veliler için çok bilinmezli bir soruna dönüşebiliyor. Bu içerikte ve ÜCRETSİZ Bilsem Kitabımızda aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Özellikle her yıl değişen kurallar ve önerilerle birlikte içeriğimizi güncel tutuyoruz. Tıpkı diğer yıllarda olduğu gibi 2024 Bilsem hazırlık döneminde de tüm merak edilenleri araştırıp sunuyoruz. En çok merak edilen aşağıdaki soruların yanıtları her zaman bu sayfada olacak.

 • Sınav kaç aşamadan oluşacak?
 • Hangi aşamaya, nasıl çalışılmalı?
 • BİLSEM sınavına hazırlık süresi ne kadar olmalı?
 • Sınavda öğrencilerin karşısına gelecek soru tipleri neler?
 • Öğrencilerin sınavda başarılı olması için nelere dikkat etmesi gerekiyor?

Bu ve merak edilen birçok soru işaretine yanıt bulmak için aileler ve öğrencilerin onlarca kaynağı taraması, taradığı bilgilerin de doğruluğundan emin olması gerekiyor. BİLSEM’e hazırlık kitapları ise bu aşamada, öğrenci ve ailelerin rehber kaynağına dönüşüyor.

Ücretsiz BİLSEM hazırlık kitabı PDF

Birçok hazırlık kitabında; BİLSEM’e hazırlık için egzersizler, testler, ölçme ve değerlendirme içerikleri sunuluyor. Bu da Bilsem kitapları konusunda zaten kafaları karışık olan öğrencilerin ve ailelerin kafasındaki soru işaretlerine yanıtları farklı kaynaklarda aramasına neden oluyor.

MentalUP Eğitici Zeka Uygulamasının hazırladığı tamamen ücretsiz BİLSEM’e hazırlık kitabı sayesinde, artık dijital kaynakları değerlendirmek isteyen aile ve öğrencilerin değerlendirebileceği müthiş bir kaynakları var! Bu sayfadaki kitap, veliler tarafından en iyi Bilsem hazırlık kitabı olarak da biliniyor. Üstelik bazı yıllarda sınav sürecine dahil edilen 4. sınıf Bilsem adayları da bu kaynaktan yararlanabilir. Ayrıca yine MentalUP tarafından hazırlanan ve her sınıf için en faydalı egzersizleri sunan Bilsem etkinlikleri de değerlendirilebilir.

Bilsem’i kazanan öğrencilerin aldıkları dersler ve eğitimler hakkında merak ettikleriniz varsa Bilsem okulları sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Bunlara ek olarak sınıf düzeyinde hazırlık önerileri için şu sayfaları inceleyebilirsiniz:

ÜCRETSİZ BİLSEM KİTABI'nı, BİLSEM’e hazırlanan diğer öğrenci aileleriyle de paylaşmayı unutmayın.