2021 BİLSEM SORULARI İNDİR: BİLSEM SINAVI ÇIKMIŞ SINAV SORULARI

ANA SAYFA / BLOG / 2021 Bilsem Soruları İndir: Bilsem Sınavı Çıkmış Sınav Soruları

BİLSEM sınavları artık tabletlerle yapılıyor. Bu sayfada, hem eskiden çıkmış soru kitapçıklarını hem de yeni sınav sistemindeki tablet sorularını indirebilirsiniz.

Cevap anahtarları, soru kitapçıklarının içinde en son sayfadadır. Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak Bilsem çıkmış sınav sorularını ve cevap anahtarlarını indirebilirsiniz. (Önce çöz, sonra cevapları incele)

BİLSEM ÇIKMIŞ SINAV SORULARI ve CEVAPLARI

BİLSEM hazırlık için cevap anahtarları ile paylaştığımız “BİLSEM çıkmış sorular” kitapçıklarından yararlanabilirsiniz. Aşağıda, 2021-2022 için BİLSEM grup tarama uygulamasında benzerleri çıkabilecek tablet sınavı soru örneklerini de paylaştık. 2021 - 2022 eğitim öğretim döneminde BİLSEM sınavına katılacak öğrencilere başarılar dileriz.

Bilgi:

  1. 2018 yılından itibaren Bilsem sınavları 1, 2 ve 3. Sınıflar için tabletlerle, grup tarama uygulaması şeklinde yapıldı.
  2. 2017 BİLSEM sınavı 1, 2 ve 3. sınıflar için yine tabletlerle yapıldı.
  3. 2016 BİLSEM sınavı soruları 1 ve 2. Sınıflar için tablet bilgisayarlarla, bilgi işlem merkezinde, grup tarama uygulaması şeklinde yapıldı. 3 ve 4. sınıflar için ise test kitapçığı üzerinden sınav yapıldı.
  4. 2015 BİLSEM sınavı soruları ise 2, 3 ve 4. Sınıflar için test şeklinde verildi.

Bilsem soruları; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.

2021 BİLSEM TABLET SINAVI SORULARINA ÖRNEK (HAZIRLIK İÇİN ÇÖZ)

Grup tarama sorusu

Soru 1

Geliştirdiği Alanlar: Akıl Yürütme, Görselleştirme

Bilsem tablet sorusu çöz

Soru 2

Geliştirdiği Alanlar: Görsel Dikkat, Matematik Becerisi, Planlama

Bilsem tablet sınavı hazırlık sorusu

Soru 3

Geliştirdiği Alanlar:Kavramsallaştırma, Kıyaslama, Bölünmüş Dikkat

Benzer soruları çözebileceğiniz ve onlarca egzersiz içeren MentalUP BİLSEM’e Hazırlık Uygulaması ile çocuğunuzu Bilsem sınavlarına hazırlayabilirsiniz. MentalUP uygulaması dikkat, hafıza, problem çözebilme, hızlı düşünme gibi zihinsel becerileri geliştirmeye yönelik TÜBİTAK destekli bir uygulamadır. Egzersizler, BİLSEM’den bağımsız geliştirilmiş ancak BİLSEM sınavındaki sorular ile yakından benzerlik göstermektedir. Bu yüzden BİLSEM sınavına hazırlık sürecinde en etkili uygulamadır.

ESKİ BİLSEM SINAV SORULARI | CEVAP ANAHTARI İLE BİRLİKTE BİLSEM ÇIKMIŞ SORULAR

Cevap anahtarları, soru kitapçıklarının içinde en son sayfadadır. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak Bilsem çıkmış sınav sorularını ve cevap anahtarlarını indirebilirsiniz.

Kaynak: BİLSEM, Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Seçme Sınavı Çıkmış Sorular.

Bilsem Deneme Sınavı ve MentalUP Soru Örnekleri 2021 - 2022

bilsem deneme sınavı

Bilsem geçmiş sınav soruları her yıl sınav sonrası MEB tarafından paylaşılmaktadır. Bu sayfada, bilsem geçmiş sınav sorularına kolaylıkla erişebilmeniz amaçlanmıştır. İndirdiğiniz dokümanları Bilsem deneme sınavı amacıyla kullanabilirsiniz.

Bilsem Sınavına Hazırlık

Veliler unutmamalıdır ki Bilsem sınavı bir yetenek sınavıdır ve ezbere dayalı değildir. Yukarıda paylaştığımız pdf çıkmış sorular, çocukların sınav heyecanını azaltmak ve bilsem sınavına hazırlık yapmalarını sağlamak içindir. Bilim ve Sanat Merkezleri hakkında daha fazla bilgi almak, sınav tarihlerini ve süreci detaylı incelemek için: BİLSEM SINAVI NEDİR, NASIL HAZIRLANILIR? Başlıklı rehber yazıyı inceleyebilirsiniz.

BİLSEM Deneme İçin Test Kitapçıkları Kullananların Dikkatine!

Eskiden Bilsem 3. sınıf sınav soruları, test kitapçığı üzerinde çözülüyordu. 1. sınıf ve 2. sınıf bilsem soruları ise tabletler üzerinde çözülüyordu. Bu değişti! Artık 1, 2 ve 3. sınıf genel yetenek soruları, hatta resim ve müzik alanı için de önce tabletli tarama sınavını geçmek gerekiyor. Bu yüzden çocukların genel yetenek ve diğer alanlarda sınava hazırlık yapabilmeleri için MentalUP BİLSEM’e Hazırlık uygulamasını öneriyoruz. Tablette, telefonda veya bilgisayarda kullanabilirsiniz.

BİLSEM hakkında tüm gelişmeleri ve sınava
hazırlık yöntemlerini anlık takip edebilmek
için Facebook grubuna katılın ✔

Bu sayfada;

• 1. sınıf genel yetenek soruları,

• 2. sınıf genel yetenek soruları,

• 3. sınıf genel yetenek soruları,

• Resim veya müzik alanında adaylar için önemli bilgiler,

• Online “bilsem soruları çöz” veya “pdf indir” linkleri

• Son 5 yılın çıkan soruları ve Bilsem deneme sınavı

Hakkında detaylı bilgi ve dokümanlar verdik.

Bilsem Sınav Soruları Hakkında Merak Edebileceğiniz Diğer Konular

Bilsem Soruları İndir: Bilsem Sınavı Çıkmış Sorular

BİLSEM, Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Seçme Sınavı'nın soruları, üstün yetenekli öğrencileri seçmek için her yıl yeniden hazırlanıyor. Birçok sınavda olduğu gibi Bilsem sınavında da çıkan sorular geçmiş sınav soruları ile benzerlik gösteriyor. BİLSEM okullarında eğitim almaya hak kazanmak için bu sınavlarda başarılı olmak gerekiyor.

Geçtiğimiz Yıllarda Bilsem Sınavı Süresi Ne Kadardı?

Dikkat: Aşağıdaki sınav süreleri, geçmiş yıllara aittir. Sınav süresinin her yıl değişebileceğini unutmayın.

1. sınıflar için sınav süresi: 60 Soru > 60 Dakika

2. ve 3. sınıflar için sınav süresi: 70 Soru > 70 Dakika

Bilsem sınavında yanlış doğruyu götürmüyor.