TR
EN

MENTALUP BLOG

ANA SAYFA / BLOG

MentalUP Zeka Gelişim Blog'u eğitim teknolojilerinde öncü uygulama olan MentalUP Beyin Egzersizleri ile birlikte zihinsel sağlık, dikkat, hafıza, zeka, eğitim, bilişim ve benzeri konularda ailelerin faydalanabileceği benzersiz yazılar paylaşıyor.

"MentalUP, geleceği parlak nesiller için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anne, baba ve eğitimcilerin yanında."

EN YENİ YAZILAR
Zeka testi

ZEKA TESTLERİ | EN İYİ ÖLÇME ARAÇLARI

Zeka testleri, bireyin zihinsel beceri oranını rakamsal olarak ifade eden ve bir takım standartlara dayanan ölçeklerdir. Bu sayfada zeka testi yapabilir, en güvenilir ölçekler hakkında detaylı bilgi edinebilirsin.
DEVAMINI OKU
Bilsem Sınavı Hazırlık

BİLSEM SINAVI | SÜREÇ HAKKINDA TÜM DETAYLAR

Bilsem sınavı hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabı burada. Sınav ücreti 50 TL ve listedeki bankalara ödenir. Hazırlık için MentalUP kullanılır. Sınav tarihlerini aşağıdaki tabloda inceleyin. Başvuru şartları:
DEVAMINI OKU
meb bilsem demo

BİLSEM DEMO UYGULAMASINI İNCELE & İNDİR

MEB BİLSEM DEMO uygulamasındaki sınav soruları örnekleri. İster incele, ister indir. Bilim ve Sanat Merkezleri grup tarama sınavı için hazırlık uygulamalarını bu sayfada karşılaştırabilirsiniz. MEB Bilsem Grup Tarama Demo hakkında ve MentalUP hazırlık uygulaması hakkında tüm detaylar.
DEVAMINI OKU
Montessori çocuk etkinlikleri

Montessori Çocuk Etkinlikleri

Montessori, çocuğun kendi kendini geliştirebilmesini ve kendine yetebilmesini amaç edinen özgür eğitim bilimidir. Peki, montessori etkinlikleri nelerdir? Bu metod için çocuk etkinlikleri ve diğer tüm detayları incele!
DEVAMINI OKU
evde oynanan oyunlar

EVDE OYNANAN OYUNLAR 🏠🎒💭

Evde oynanan en eğlenceli ve öğretici oyunların listesi burada. Hepsi birbirinden eğlenceli ve eğitici 2 kişilik, 3 kişilik, 4+ kişilik oyunların nasıl oynandığını HEMEN öğren!
DEVAMINI OKU
duygusal zeka

DUYGUSAL ZEKA NEDİR? EQ GELİŞTİRME VE HESAPLAMA

Tüm detaylarıyla duygusal zeka nedir? Duygusal zeka düzeyi EQ ile mantıksal zeka düzeyi IQ arasındaki fark. EQ nasıl geliştirilir… Tamamı bu sayfada.
DEVAMINI OKU
EN POPÜLER YAZILAR
zeka geliştirici oyunlar

ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Zeka geliştirici oyunlar ile çocukların zihinsel gelişim süreçlerini desteklemek ne derece faydalı olur? Çocuğunun zihinsel gelişimi için doğru yönlendirmeler yapmak isteyen ailelerin en çok merak ettiği soru bu!
DEVAMINI OKU
ilaçlı ve ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi

İLAÇLI VE İLAÇSIZ DİKKAT EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

Çocuk ve yetişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite nedenleri, tanısı, belirtileri, ilaçlı - ilaçsız tedavi yöntemlerini bu makalemizden öğrenebilirsiniz.
DEVAMINI OKU
çoklu zeka gelişimini sağlamak

ZEKA NASIL GELİŞTİRİLİR? 8 KOLAY VE BİLİMSEL YÖNTEM

Bebek, çocuk ve yetişkinler için zeka geliştirmenin 8 kolay ve kaliteli tekniğini ve en eğlenceli yolunu şimdi öğrenebilirsiniz. Zekanızı doğru yöntemlerle geliştirin!
DEVAMINI OKU
hafiza-gelistirme-ve-guclendirme-teknikleri

HAFIZA GELİŞTİRME VE GÜÇLENDİRME TEKNİKLERİ

En hızlı ve en iyi 5 hafıza geliştirme tekniğini hemen öğrenmeye başla! Bu egzersizlerle belleğini güçlendir, hafızanı geliştir ve unutkanlığına çözüm bul.
DEVAMINI OKU