MENTALUP BLOG

ANA SAYFA / BLOG

MentalUP Zeka Gelişim Blog'u eğitim teknolojilerinde öncü uygulama olan MentalUP Beyin Egzersizleri ile birlikte zihinsel sağlık, dikkat, hafıza, zeka, eğitim, bilişim ve benzeri konularda ailelerin faydalanabileceği benzersiz yazılar paylaşıyor.

"MentalUP, geleceği parlak nesiller için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anne, baba ve eğitimcilerin yanında."

Montessori çocuk etkinlikleri

Montessori Çocuk Etkinlikleri

Montessori ne demek? Montessori eğitimi ve çocuk etkinlikleri hakkında detaylı bilgileri okuyun, örnek materyalleri inceleyin.
DEVAMINI OKU
evde oynanan oyunlar

EVDE OYNANAN OYUNLAR 🏠🎒💭

Evde oynanan en eğlenceli ve öğretici oyunların listesi burada. Hepsi birbirinden eğlenceli ve eğitici 2 kişilik, 3 kişilik, 4+ kişilik oyunların nasıl oynandığını HEMEN öğren!
DEVAMINI OKU
duygusal zeka

DUYGUSAL ZEKA NEDİR? EQ GELİŞTİRME VE HESAPLAMA

Tüm detaylarıyla duygusal zeka nedir? Duygusal zeka düzeyi EQ ile mantıksal zeka düzeyi IQ arasındaki fark. EQ nasıl geliştirilir… Tamamı bu sayfada.
DEVAMINI OKU
işitsel zeka

İŞİTSEL ZEKA NEDİR VE NASIL GELİŞTİRİLİR?

İşitsel zeka özellikleri ve nasıl geliştirileceği hakkında detaylı bilgi paylaştık. İşitsel algı ve hafıza gelişiminde en etkili 6 yöntemi inceleyin.
DEVAMINI OKU
tatil kitabı

TATİL KİTABI TAVSİYELERİ | İLKOKUL 1. 2. 3. 4. SINIFLAR

Yaz tatilini verimli değerlendirmek veya eğitim döneminde okul derslerine destek olmak için etüt merkezleri fiyatları. Yaz okulu & Etüt merkezi nedir?
DEVAMINI OKU
Çocuklarda Yalan Söyleme

ETÜT MERKEZİ NEDİR? YAZ OKULUNUN FAYDALARI VE FİYATLARI

Yaz tatilini verimli değerlendirmek veya eğitim döneminde okul derslerine destek olmak için etüt merkezleri fiyatları. Yaz okulu & Etüt merkezi nedir?
DEVAMINI OKU
okullar ne zaman aciliyor

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

2017-2018 Eğitim ve öğretim dönemi için okulların açılış tarihi MEB tarafından açıklandı. İşte, okullar ne zaman açılıyor? Hakkında resmi duyuru ve tarihler
DEVAMINI OKU
zeka geriliği nedir

ÇOCUKLARDA ZEKA GERİLİĞİ BELİRTİLERİ, NEDENLERİ VE TEDAVİSİ

Zeka geriliği nedir ve neden oluşur? Çocuklarda zeka geriliği belirtileri ve tedavi yöntemleriyle ilgili detaylı bir yazı oluşturduk. İnceleyin.
DEVAMINI OKU
Çoklu Zeka Testi

ÇOKLU ZEKÂ TESTİ YAP, BASKIN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞREN!

Howard Gardner’ın çoklu zekâ kuramına göre hangi zekâ türü seni ifade ediyor? Çoklu zekâ testi yaparak hangi alana yatkın olduğunu hemen öğren.
DEVAMINI OKU
zeka türleri

ÇOKLU ZEKÂ KURAMI VE ZEKÂ TÜRLERİ

Çoklu zeka kuramı nedir ve Howard Gardner’ın çoklu zeka kuramına göre zeka türleri nelerdir? Bu yazıda 8+1 zeka çeşidi hakkında detaylı bilgi verdik.
DEVAMINI OKU
metilfenidat

23 NİSAN ETKİNLİKLERİ VE HEDİYE ÖNERİLERİ | 2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri bu yıl nerelerde yapılıyor? 23 Nisan için en güzel hediyeler nelerdir? Günün anlam ve önemi nedir?
DEVAMINI OKU
metilfenidat

PSİKOSOSYAL GELİŞİM KURAMI NEDİR, EVRELERİ NELERDİR?

Psikososyal gelişim nedir? Erik Erikson tarafından tanımlanan psikososyal gelişim kuramı ve evreleri hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar, tüm yaş aralıkları.
DEVAMINI OKU
metilfenidat

METİLFENİDAT NEDİR, HANGİ DURUMLARDA KULLANMAK GEREKİR, YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Metilfenidat nedir, Ritalin ve Concerta gibi metilfenidat içeren ilaçların yan etkileri nelerdir? DEHB tedavisinde ve diğer şikayetlerde kullanımı hakkında bilgi.
DEVAMINI OKU
Çocuklarda Yalan Söyleme

ÇOCUKLARDA YALAN SÖYLEME NEDENLERİ VE ÇÖZÜM YOLLARI

Çocuğunuzu yalan söylemekten alıkoyacak 10 önemli adım. Çocuklarda yalan söyleme nedenleri ve yalan söyleyen çocuğa nasıl yaklaşılmalı? Hakkında detaylı bilgi.
DEVAMINI OKU
cocuk oyunları

KOLAY ÇOCUK OYUNLARI | BASİT, BİLİMSEL ve EĞLENCELİ!

Çocukların seveceği öğretici ve bir o kadar da eğlenceli çocuk oyunları burada!
DEVAMINI OKU
Öğrenme Stili Testi

ÖĞRENME STİLİ TESTİ YAP, KENDİ ÖĞRENME STİLİNİ KEŞFET

Çocuğun için en verimli öğrenme yöntemini keşfetmek ister misin? Öğrenme stili testini yap, sonuçları incele ve en iyi öğrenme yöntemlerini keşfet.
DEVAMINI OKU
öğrenme stilleri

EĞİTİMİN VE EĞİTİMDE AİLENİN ÖNEMİ

Eğitimin önemi üzerine bilgilendirici yazımızı okuyun. Eğitim nedir? Eğitimde ailenin önemi ve çocuk yetiştirme hakkında önemli bilgiler paylaştık.
DEVAMINI OKU
öğrenme stilleri

EN GEÇERLİ 3 ÖĞRENME STİLİ ✅ VE DERS ÇALIŞMA BİÇİMLERİ

Çocuğunuzun öğrenme stilini keşfedin ve ders çalışma yeteneğini geliştirmesine yardımcı olun! En etkin 3 öğrenme stili ve ders çalışma biçimlerini ŞİMDİ öğrenin.
DEVAMINI OKU
ilginç bilgiler

AZ KİŞİ TARAFINDAN BİLİNEN 15 İLGİNÇ BİLGİ | GENEL KÜLTÜR 🤔

Okurken hem şaşıracağınız hem de belki hiç duymadığınız yeni bir şey öğreneceğiniz 15 ilginç bilgiyi HEMEN inceleyin! Eğlenceli, çok enteresan ve öğretici.
DEVAMINI OKU
öğrenme güçlüğü

ÇOCUĞUNUZA EV ÖDEVİ YAPMASINI 10 PRATİK ADIMDA SEVDİRİN

Çocuğunuzun ev ödevlerini yapmasını 10 pratik adımda kolaylaştırabilirsiniz! Ona ödev yapmayı nasıl oyun oynamak kadar çok sevdirebileceğinizi ŞİMDİ öğrenin.
DEVAMINI OKU
E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)

E-OKUL VBS - ÇOCUĞUNUZUN BAŞARISINI TAKİP EDİN ✅

MEB E Okul VBS ile çocuğumun okul durumunu nasıl takip ederim ❔ Veli Bilgilendirme Sistemi'ni nasıl kullanacağınızı kısa ve kolay adımlarla HEMEN öğrenin!
DEVAMINI OKU
öğrenme güçlüğü

BAŞARILI OLMANIN ✅ 10 EN ÖNEMLİ ADIMI ✅

Başarılı olmanın altın kurallarını, püf noktalarını ve başarıya giden yolda uygulamanız gereken en önemli noktaları ŞİMDİ ve HEMEN öğrenin!
DEVAMINI OKU
öğrenme güçlüğü

ÖĞRENME BOZUKLUĞU TESTİ

Öğrenme güçlüğü testini tamamlayın, dört farklı alanda öğrenme güçlüğü belirtilerini görün. Test sonuçlarına göre nasıl önlem almanız gerektiğini öğrenin.
DEVAMINI OKU
Diskalkuli Nedir

MATEMATİK ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ NEDİR VE NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Matematik Öğrenme Güçlüğü (Diskalkuli) çocuklarda akıl yürütme ve aritmetik işlem becerisini nasıl etkiler? Tedavi yöntemlerini HEMEN öğrenin!
DEVAMINI OKU
Disleksi ne demek

DİSLEKSİ NEDİR, BELİRTİLERİ NELERDİR VE NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Disleksi (Okuma ve Öğrenme Bozukluğu) sorunu nasıl tespit edilir? Bu hastalığın tedavileri nelerdir? Disleksi ile başa çıkmanın EN İYİ yollarını HEMEN öğrenin!
DEVAMINI OKU
En Güzel Karne Hediyeleri 2017 - 30+ Hediye Önerisi

EN GÜZEL KARNE HEDİYELERİ - 30+ HEDİYE ÖNERİSİ

2017 yarıyıl tatili için çocuklarınıza alabileceğiniz EN GÜZEL karne hediyelerini öneriyoruz! Eğlenceli, eğitici ve öğretici 30'dan fazla hediyeyi HEMEN öğrenin!
DEVAMINI OKU
yariyil-somestr-etkinlikleri-2017

YARIYIL TATİLİNDE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE YAPILACAK EN GÜZEL ETKİNLİKLER

'Yarıyıl tatilinde çocuğumla neler yapabilirim?' diyen ailelere Sömestre tatilini dolu dolu geçirecek en güzel etkinliklerin listesini hazırladık.
DEVAMINI OKU
mantik nedir nasil gelistirilir

MANTIK NEDİR? NASIL GELİŞTİRİLİR?

Mantık nedir, mantık nasıl geliştirilir? Bu yazıda yetişkinlerin ve çocuklarınızın mantık ve muhakeme yeteneğini nasıl geliştirebileceğini detaylı anlattık.
DEVAMINI OKU
Bilsem Soruları İndir: Bilsem Sınavı Çıkmış Sınav Soruları

BİLSEM SORULARI İNDİR: BİLSEM SINAVI ÇIKMIŞ SINAV SORULARI

Bilsem sınavına hazırlık için Bilsem çıkmış sorular ve cevap anahtarlarını kullanabilirsiniz. Bilsem 2015-2016-2017 Bilsem soruları ve cevap anahtarı indir.
DEVAMINI OKU
bilsem sınavı nedir mentalup

BİLSEM (BİLİM ve SANAT MERKEZLERİ) SINAVI

BİLSEM sınavı ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını HEMEN öğrenin! BİLSEM sınavı nedir, nasıl hazırlanılır ve NASIL BAŞARILI olunur tüm yanıtlar burada.
DEVAMINI OKU
cocuk gelisimi

ÇOCUK GELİŞİMİ DÖNEMLERİ VE BİLİNMESİ GEREKENLER!

Çocuk gelişimi: Büyüyen çocukların, büyüme sürecinde zihinsel ve fiziksel kazanımlar elde etmesine denir. Çocuk gelişimi ve eğitimi hakkında önemli detaylar
DEVAMINI OKU
pedagoji ve pedagog nedir

PEDAGOG NEDİR, PEDAGOJİNİN UZMANLIK ALANLARI NELERDİR?

Kısaca çocuk gelişimi alanına pedagoji, bu alandaki uzmanlara da pedagog denir. Bu terimlerin detayları ve çocuğunuz için önemini şimdi öğrenin!
DEVAMINI OKU
sınavda başarılı olmanın

ANALİTİK DÜŞÜNME YETENEĞİ NEDİR, NASIL GELİŞTİRİLİR?

Analitik düşünme yeteneğinizi geliştirmeniz için ipuçlarını hemen öğrenin! Analitik düşünebilme becerisi sizi daha başarılı bir birey haline getirir.
DEVAMINI OKU
sınavda başarılı olmanın

SINAVDA BAŞARILI OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Sınavlar yaklaşıyor. Eğer sen de kendine 'sınavda nasıl daha başarılı olurum?' sorusunu soruyorsan bu makaleyi incelemende fayda var.
DEVAMINI OKU
okulda başarılı olmanın

OKULDA VE DERSLERDE BAŞARILI OLMANIN YOLLARI

Okulda nasıl daha başarılı olabilirim? Derslerde başarılı olmanın yolları nelerdir? Yazımız bu soruların yanıtlarını bilimsel ve pratik önerilerle sunmaktadır.
DEVAMINI OKU
OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ İÇİN AİLELERE ÖNEMLİ TAVSİYELER

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ İÇİN AİLELERE ÖNEMLİ TAVSİYELER

Okul öncesi: Zorunlu eğitime henüz başlamamış çocukları kapsayan dönemin adıdır. Okul öncesi eğitimi ile okula hazırlık yaparken bunlara dikkat edin!
DEVAMINI OKU
problem çözme teknikleri

PROBLEM ÇÖZME TEKNİKLERİ

Daha başarılı olmanın ve soru/problemleri hızlı ve doğru çözmenin yollarını mı arıyorsun? Örnekleriyle en iyi problem çözme teknik ve yöntemlerini şimdi öğren!
DEVAMINI OKU
görsel hafıza testleri

GÖRSEL HAFIZA TESTLERİ - ZEKANI TEST ET!

Görsel Hafıza Testleri ile bilişsel zeka ve görsel algınızı ölçün. Eğlenceli ve bilimsel oyunlarla görsel zekanızı geliştirmenin yollarını MentalUP'tan öğrenin.
DEVAMINI OKU
sag beyin sol beyin testi

SAĞ BEYİN - SOL BEYİN TESTİ

Sağ beyninizin mi Sol beyninizin mi daha çok çalıştığını merak ediyorsanız Sağ Beyin-Sol Beyin Testi tam size göre!
DEVAMINI OKU
görsel işitsel hafıza

GÖRSEL, İŞİTSEL HAFIZA NEDİR, NASIL GELİŞTİRİLİR?

En hızlı ve en iyi 5 hafıza geliştirme tekniğini hemen öğrenmeye başla! Bu egzersizlerle belleğini güçlendir, hafızanı geliştir ve unutkanlığına çözüm bul.
DEVAMINI OKU
hafiza-gelistirme-ve-guclendirme-teknikleri

HAFIZA GELİŞTİRME VE GÜÇLENDİRME TEKNİKLERİ

En hızlı ve en iyi 5 hafıza geliştirme tekniğini hemen öğrenmeye başla! Bu egzersizlerle belleğini güçlendir, hafızanı geliştir ve unutkanlığına çözüm bul.
DEVAMINI OKU
sağ beyin-sol beyin özellikleri ve geliştirme yöntemleri

SAĞ BEYİN - SOL BEYİN ÖZELLİKLERİ VE GELİŞTİRME YÖNTEMLERİ

Sağ beyin ve Sol beyin nedir, farkları nelerdir: Duygusal ve Mantıklı. Beynin her iki tarafını da geliştirmek için kullanılacak yöntemleri hemen öğrenin!
DEVAMINI OKU
Çocuklarda Beyin Gelişimi ve Bunu Destekleyen Öneriler

ÇOCUKLARDA BEYİN GELİŞİMİ VE BUNU DESTEKLEYEN ÖNERİLER

Beyin ve zeka gelişiminin çok hızlı olduğu çocuklukta Oyun Oynamak beyin gelişimini güçlendirir. Bu dönemde zihinsel becerilerin nasıl gelişeceğini öğrenin!
DEVAMINI OKU
beyin geliştirme yollari

Beyin Geliştirme Yolları: Etkin Yöntem ve Teknikler

Zeka gelişim uzmanlarının tavsiye ettiği en etkin beyin geliştirme yöntemlerini hemen öğrenin! İşte bilimsel ve eğlenceli zihinsel gelişim yolları.
DEVAMINI OKU
kis aylarinda cocuklarin yakalanabilecegi hastaliklardan korunma yollari

Kış Mevsimi Hastalıkları ve Korunma Yolları

Kış mevsimine girerken 'nezle, grip, soğuk algınlığı vb. hastalıklardan çocuğumu nasıl korurum' diyorsanız bu makaleyi okumanızı tavsiye ediyoruz.
DEVAMINI OKU
Leiter zeka Testi

Leiter Zeka Testi Nedir?

Leiter zeka testi, 2-18 yaş çocuk grubuna yönelik dile dayanmayan uluslararası bir zeka testidir.
DEVAMINI OKU
Dikkat Testi

Dikkat Testi

Dikkat testi, bireyin odaklanma becerisini ölçmesini sağlayan testlerdir. Sizlere dikkatinizi ölçmeniz için 5 soruluk bir test hazırladık.
DEVAMINI OKU
Wisc-r Zeka Testi

WISC-R Zeka Testi Nedir?

WISC-R zeka testi, 6-16 yaş çocuk grubuna yönelik zihinsel gelişimi sağlamak amacıyla uygulanan bir tür yetenek testidir.
DEVAMINI OKU
dikkat geliştirme

Dikkat Dağınıklığı Tedavisi

Dikkat dağınıklığı hem çocuklarda hem yetişkinlerde görülebilen günlük hayatı ve eğitim hayatını olumsuz şekilde etkileyebilen bir tür bozukluktur.
DEVAMINI OKU
dikkat geliştirme

Odaklanma ve Konsantrasyon Sorunu Nasıl Çözülür?

Konsantrasyon bozukluğu, odaklanma sorunu ve dikkatin çok çabuk dağılması gibi sorunların nedenlerini ve çözümleri için pratik önerileri bu yazımızla öğrenin!
DEVAMINI OKU
dikkat geliştirme

DİKKAT GELİŞTİRME İÇİN EN İYİ YÖNTEMLER

Dikkat eksikliğini giderme, dikkat geliştirme ve dikkati toplamanın en başarılı yollarını ve bilimsel yöntemlerini bu makalemizden hemen öğrenebilirsiniz.
DEVAMINI OKU
ailece oynanan oyunlar

AİLECE OYNANAN OYUNLAR

Biraz ailenize vakit ayırmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız Aileler İçin Oyunlar yazısındaki birbirinden keyifli oyunlarla çok eğleneceksiniz.
DEVAMINI OKU
ilaçlı ve ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi

İLAÇLI VE İLAÇSIZ DİKKAT EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

Çocuk ve yetişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite nedenleri, tanısı, belirtileri, ilaçlı - ilaçsız tedavi yöntemlerini bu makalemizden öğrenebilirsiniz.
DEVAMINI OKU
yetişkinlerde dikkat eksikliği

YETİŞKİNLERDE DİKKAT EKSİKLİĞİ

Çağımızın sorunlarından biri olan yetişkinlerde dikkat eksikliği nasıl belirlenir, belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir gibi sorulara cevap bulduk.
DEVAMINI OKU
yetişkin zeka oyunları

9-10 YAŞ ZEKA OYUNLARI

9 ve 10 yaşındaki çocuklar için zeka geliştiren, çok eğlenceli, Eğitim Uzmanı ve Pedagogların tavsiye ettiği 6 oyun hakkında merak ettiğiniz herşey burda!
DEVAMINI OKU
yetişkin zeka oyunları

YETİŞKİNLER - BÜYÜKLER İÇİN ZEKA OYUNLARI

Zeka oyunları büyükler için de oldukça keyifli ve sürükleyici olabiliyor. İşte büyükler için zeka oyunları listesi. Zeka geliştirici mobil ve PC oyunları.
DEVAMINI OKU
dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU (DEHB)

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu çocuklarda sıklıkla görülür. DEHB nedir, belirtileri ve türleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir yanıtları burada!
DEVAMINI OKU
üstün zekalılar

ÇOCUĞUMUN ÜSTÜN ZEKALI OLDUĞUNU NASIL ANLARIM?

Çocuğunuzun üstün zekalı olduğunu tespit etmeniz için gereken sorular, üstün zekanın belirtileri, üstün zeka testi ve üstün zekalılar için eğitim yöntemleri burada!
DEVAMINI OKU
Meb Zeka Oyunları Dersi

MEB - ZEKA OYUNLARI DERSİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda yürürlüğe koyduğu Akıl Oyunları Dersi Hakkında Bilgiler. Zeka oyunları dersinde hangi oyunlar kullanılır? Faydaları nelerdir?
DEVAMINI OKU
zeka geliştiren besinler

ZEKA GELİŞTİREN BESİNLER

Yediğim yiyecekler zekamı artırır mı? Çocuğuma zeka gelişimi için ne yedirmeliyim? Doğal zeka geliştiren besinleri öğrenmek için sizi blogumuza davet ediyoruz.
DEVAMINI OKU
7-8 yaş zeka oyunları

7-8 YAŞ ZEKA OYUNLARI

7-8 yaş çocuklarının oynayabileceği en eğlenceli zeka geliştiren oyunları öğrenmeye hazır olun! En keyifli 5 oyunu ve nasıl oynanacağının detayları makalemizde.
DEVAMINI OKU
çoklu zeka gelişimini sağlamak

ZEKA NASIL GELİŞTİRİLİR? 8 KOLAY VE BİLİMSEL YÖNTEM

Bebek, çocuk ve yetişkinler için zeka geliştirmenin 8 kolay ve kaliteli tekniğini ve en eğlenceli yolunu şimdi öğrenebilirsiniz. Zekanızı doğru yöntemlerle geliştirin!
DEVAMINI OKU
6 yaş zeka oyunları

6 YAŞ ZEKA OYUNLARI

6 yaş zeka oyunları arasında en eğlenceli 6 oyunun hangileri olduğu, nasıl oynandığı ve faydalarını şimdi öğrenin! 6 yaşındaki çocuğunuz eğlenerek zekasını geliştirsin.
DEVAMINI OKU
stanford binet zeka testi

STANFORD BİNET ZEKA TESTİ NEDİR?

Dünyanın en çok kullanılan zeka testi olan Stanford Binet Zeka Testi nedir, nerede uygulanır, nasıl yapılır gibi sorulara makalemizde cevap bulabilirsiniz.
DEVAMINI OKU
zeka oyuncakları

ZEKA OYUNCAKLARI

Zeka oyuncakları ve bebek-çocuk gelişimiyle ilgili keyifli bir yazı hazırladık. Bu makalede bazı zeka oyunlarının da nasıl oynandığını bulabilirsiniz.
DEVAMINI OKU
5 yaş zeka oyunları

5 YAŞ ZEKA OYUNLARI

5 yaşındaki çocukların zeka gelişimini güçlendiren en önemli şey oyunlardır. 5 yaş grubu çocuklar için eğitici zeka oyunları tavsiyeleri
DEVAMINI OKU
4 yaş zeka oyunları

4 YAŞ ZEKA OYUNLARI

5 ve 4 yaşındaki çocukların zeka gelişimine en çok katkı sağlayacak okul öncesi oyunlar. 5 yaş ve 4 yaş grubu çocuklar için en güzel zeka ve dikkat oyunları.
DEVAMINI OKU
2-3 yaş zeka oyunları

2-3 YAŞ ZEKA OYUNLARI

Sürekli enerji sarf etme ihtiyacı duyan çocuklar hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerini oyun ve oyuncaklar ile sağlamaktadır.
DEVAMINI OKU
zeka geliştirici oyunlar

ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Zeka geliştirici oyunlar ile çocukların zihinsel gelişim süreçlerini desteklemek ne derece faydalı olur? Çocuğunun zihinsel gelişimi için doğru yönlendirmeler yapmak isteyen ailelerin en çok merak ettiği soru bu!
DEVAMINI OKU
zeka testi iq testi

ZEKA TESTİ (IQ TESTİ)

Zeka Testi (IQ Testi) başlıklı makalemizde zeka testi (iq testi) nedir, nasıl yapılır, nerede uygulanır gibi sorulara cevap bulurken, ünlülerin zeka seviyeleri gibi eğlenceli konular hakkında da bilgi sahibi olacaksınız...
DEVAMINI OKU
zeka soruları

Zeka Soruları ve Cevapları

Bu sayfada sizin için beyin jimnastiği yapmanızı sağlayacak zeka soruları hazırlıyoruz. Birbirinden enterasan, eğlenceli olduğu kadar düşünmenizi ve beyninizi kullanmanızı sağlayacak görsel zeka sorularını, zeka bulmacalarını ve matematik zeka sorularını bu sayfada bulabilirsiniz...
DEVAMINI OKU