TR
EN

MENTALUP BLOG

ANA SAYFA / BLOG

MentalUP Zeka Gelişim Blog'u eğitim teknolojilerinde öncü uygulama olan MentalUP Beyin Egzersizleri ile birlikte zihinsel sağlık, dikkat, hafıza, zeka, eğitim, bilişim ve benzeri konularda ailelerin faydalanabileceği benzersiz yazılar paylaşıyor.

"MentalUP, geleceği parlak nesiller için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan anne, baba ve eğitimcilerin yanında."

EN YENİ YAZILAR
bilsem okulları

Bilsem Okulları

Bilim ve Sanat Merkezi okullarının nerede olduğunu, nasıl ve ne zaman eğitim verdiğini, BİLSEM sınavına dair tüm detayları öğrenin!
DEVAMINI OKU
Sözel Zeka

Sözel Zeka Nedir? Nasıl Geliştirilir ve Sözel Zeka Özellikleri

1, 2 ve 3. sınıflar için BİLSEM sınavına hazırlık niteliğinde ÜCRETSİZ kitap! Tüm sınıflar için BİLSEM sınavlarına hazırlık kitabınızı hemen indirin!
DEVAMINI OKU
BİLSEM Hazırlık Kitabı

BİLSEM SINAVINA HAZIRLIK KİTABI TÜM SINIFLAR İÇİN

1, 2 ve 3. sınıflar için BİLSEM sınavına hazırlık niteliğinde ÜCRETSİZ kitap! Tüm sınıflar için BİLSEM sınavlarına hazırlık kitabınızı hemen indirin!
DEVAMINI OKU
İçsel Zeka

8 ZEKA TÜRÜNDEN BİRİ OLAN İÇSEL ZEKAYI (KİŞİSEL ZEKA) KEŞFET!

8 zeka türünden biri olan kişisel zeka; diğer adıyla içsel zeka nedir? Nasıl geliştirilir ve içsel zekaya sahip kişiler için en uygun meslekler neler? İçsel zekanın bilinmeyenlerini keşfet!
DEVAMINI OKU
Eğitim 4.0

ENDÜSTRİ 4.0 İLE GELEN EĞİTİM DÜZENİ: EĞİTİM 4.0

Endüstri 4.0 devrimi ile hayatımıza giren Eğitim 4.0 nedir? Eğitim 4.0’ın geleneksel eğitimin karşısındaki farkları neler? Eğitim 4.0 dünyasını tanıyın!
DEVAMINI OKU
Çocuklarda dikkat eksikliği

DİKKAT GÜÇLENDİRME SETİ

Her yaş grubu için Dikkat Güçlendirme Seti (DGS) seçimi nasıl yapılır? DGS setlerinin materyalleri ve seçim ipuçları.
DEVAMINI OKU
EN POPÜLER YAZILAR
zeka geliştirici oyunlar

ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Zeka geliştirici oyunlar ile çocukların zihinsel gelişim süreçlerini desteklemek ne derece faydalı olur? Çocuğunun zihinsel gelişimi için doğru yönlendirmeler yapmak isteyen ailelerin en çok merak ettiği soru bu!
DEVAMINI OKU
ilaçlı ve ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi

İLAÇLI VE İLAÇSIZ DİKKAT EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

Çocuk ve yetişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite nedenleri, tanısı, belirtileri, ilaçlı - ilaçsız tedavi yöntemlerini bu makalemizden öğrenebilirsiniz.
DEVAMINI OKU
çoklu zeka gelişimini sağlamak

ZEKA NASIL GELİŞTİRİLİR? 8 KOLAY VE BİLİMSEL YÖNTEM

Bebek, çocuk ve yetişkinler için zeka geliştirmenin 8 kolay ve kaliteli tekniğini ve en eğlenceli yolunu şimdi öğrenebilirsiniz. Zekanızı doğru yöntemlerle geliştirin!
DEVAMINI OKU
hafiza-gelistirme-ve-guclendirme-teknikleri

HAFIZA GELİŞTİRME VE GÜÇLENDİRME TEKNİKLERİ

En hızlı ve en iyi 5 hafıza geliştirme tekniğini hemen öğrenmeye başla! Bu egzersizlerle belleğini güçlendir, hafızanı geliştir ve unutkanlığına çözüm bul.
DEVAMINI OKU