Bilsem 2. Sınıf Deneme Sınavı Soruları

Bilsem sınavına hazırlık için en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilen deneme sınavları, hem öğrencilerin hem de velilerinin en çok tercih ettiği seçenek olarak biliniyor. Özellikle düzenli ve verimli biçimde çalışıldığında ve BİLSEM soru örnekleri ile desteklendiğinde aday öğrencilerin Bilsem sınavında başarılı olmamaları için hiçbir sebep yok.

Bilsem’e aday öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri gereken alanlarda daha önce çıkmış soru örneklerini dikkate alarak çalışma disiplinlerine dahil etmeleri durumunda başarı da kaçınılmaz olarak gelecektir. Her sınıf seviyesinde incelenebilen bu tip sorular, diğer sınıflarda olduğu gibi 2. sınıf Bilsem deneme sınavlarında da aday öğrencilerin çok işine yarayacaktır. Biz de bu sayfada 2. Sınıf Bilsem testi örnekleri sunarak aday öğrencilere ışık tutmayı amaçladık.

BİLSEM SORULARI İLE BİLSEM ZEKA TESTİNE HAZIRLIK İÇİN AŞAĞIDAKİ KONULARI DA İNCELEYİN

BİLSEM Testleri ile Hazırlık

Bilsem sınavına hazırlık maksatlı olarak sunulan Bilsem testleri, öğrencilerin sınav mantığını kavrayabilmesine yardımcı olarak sağlam bir temelle başlamalarına olanak sağlar. Ayrıca geçmiş yıllarda çıkan sorular ve onlara benzer Bilsem soru örnekleri ile öğrenciler, karşılarına hangi tarzda soruların çıkacağına dair de bir kanaat geliştirmiş olur. Böylece Bilsem sınavında karşılaştığı soruları tanıyor olur ve hem daha kolay hem de daha hızlı biçimde çözüm geliştirebilir.

Bilsem Zeka Testi Nedir?

Bazı veliler ve öğrenciler arasında Bilsem zeka testi olarak bilinen süreç, aslında ilk aşamadaki Bilsem sınavının karşılığıdır. Yani, Bilsem sınavı kimi velilerce Bilsem zeka testi olarak telaffuz ediliyor. Yine de şunu belirtmekte fayda var: Geçmiş yıllarda Weschesler, Kaufman ve ASIS gibi zeka ölçekleri kullanılıyordu ve bu yıl bunlara BNV Zeka Testi de eklendi.