MENTALUP BLOG

ANA SAYFA / BLOG / GÜVENLİ TEKNOLOJİ
Teknoloji; doğru kullanıldığında faydalı, yanlış kullanıldığında zararlı olabiliyor.
Teknoloji bağımlılığı, siber zorbalık, güvenli internet, teknolojinin zararları ve yararları hakkında bilgilendirici yazıları bu kategoride okuyabilirsiniz. Çocukların teknolojiyi güvenli ve faydalı yönde kullanabilmesi için ailelere önemli tavsiyeler paylaştık.

momo oyunu nedir

Momo Gerçek Değil Ama Tehlike Gerçek!

İnternetin yeni tehlike tüneli haline gelen Momo nedir? Gerçek midir? Çocuğunuzu siber tehditlerden, uzman tavsiyeleriyle korumaya başlayın!
DEVAMINI OKU
çocuklar için güvenli internet

Çocuklar İçin Güvenli İnternet Kullanımı

Çocukları internetin zararlı içeriklerinden korumak, onlara faydalı ve güvenli internet kullanımı sağlamak için bu adımları mutlaka uygulayın.
DEVAMINI OKU
Siber zorbalık eylemleri

Siber Zorbalık Nedir? Çeşitleri, Örnekleri ve Önlemleri Öğrenin!

Çocuğunuzu siber zorbalardan koruyun! Onu siber zorbaların tuzaklarından nasıl koruyacağınızı, 6 basit adımda ve hemen öğrenin!
DEVAMINI OKU
teknolojinin faydaları ve zararları

Teknolojinin Zararları ve Yararları | Çocuklar İçin

Teknoloji nedir; kullanım şekline göre teknolojinin zararları ve yararları neler? Ebeveynler ve çocuklar için oldukça faydalı bu yazıyı mutlaka okuyun.
DEVAMINI OKU
Teknoloji bağımlısı çocuklar

Teknoloji Bağımlılığının Nedenleri, Zararları ve Önleme Yolları

Teknoloji bağımlılığı nedir, nedenleri ve zararları neler? Teknoloji bağımlılığını önlemenin yollarını öğren, teknoloji bağımlılığının önüne geç!
DEVAMINI OKU
Teknoloji Bağımlılığı Testi

Teknoloji Bağımlılığı Testini Çöz, Ne Kadar Bağımlısın Öğren!

Teknolojiye ne kadar bağımlısın? Bu test ile kendin veya çocuğunun ne kadar bağımlı olduğunu öğren, sana özel önerilerle teknoloji bağımlılığının önüne geç!
DEVAMINI OKU
meb yasaksız oyunlar

MEB’in Yasaklamadığı Oyunlar - Ücretsiz, Faydalı, Eğlenceli ve Bilimsel

Ders başarısını destekleyen MEB yasaksız oyunlar ile eğlence başlasın! Tavsiye edilen oyunlarla eğlenin, öğrenin ve keyifli vakit geçirin!
DEVAMINI OKU
Oyun bağımlılığı

Oyun Bağımlılığının Sebepleri, Zararları ve Alınabilecek Önlemler

Çocuğunuz oyun başından kalkmıyor mu? Oyun bağımlılığı nedir, belirtileri ve zararları neler? Önlemenin yollarını öğren, oyun bağımlılığının önüne geç!
DEVAMINI OKU
Okulda koronadan korunmak

Telefon Bağımlılığı Belirtileri ve Önleme Yolları

Telefon bağımlılığı nedir, zararları nelerdir? Telefon bağımlılığının belirtileri ve önleme yollarını hemen öğren, çocuğun için geç olmadan harekete geç!
DEVAMINI OKU
EN POPÜLER YAZILAR
zeka geliştirici oyunlar

ZEKA GELİŞTİRİCİ OYUNLAR

Zeka geliştirici oyunlar ile çocukların zihinsel gelişim süreçlerini desteklemek ne derece faydalı olur? Çocuğunun zihinsel gelişimi için doğru yönlendirmeler yapmak isteyen ailelerin en çok merak ettiği soru bu!
DEVAMINI OKU
ilaçlı ve ilaçsız dikkat eksikliği tedavisi

İLAÇLI VE İLAÇSIZ DİKKAT EKSİKLİĞİ TEDAVİSİ

Çocuk ve yetişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite nedenleri, tanısı, belirtileri, ilaçlı - ilaçsız tedavi yöntemlerini bu makalemizden öğrenebilirsiniz.
DEVAMINI OKU
çoklu zeka gelişimini sağlamak

ZEKA NASIL GELİŞTİRİLİR? 8 KOLAY VE BİLİMSEL YÖNTEM

Bebek, çocuk ve yetişkinler için zeka geliştirmenin 8 kolay ve kaliteli tekniğini ve en eğlenceli yolunu şimdi öğrenebilirsiniz. Zekanızı doğru yöntemlerle geliştirin!
DEVAMINI OKU
hafiza-gelistirme-ve-guclendirme-teknikleri

HAFIZA GELİŞTİRME VE GÜÇLENDİRME TEKNİKLERİ

En hızlı ve en iyi 5 hafıza geliştirme tekniğini hemen öğrenmeye başla! Bu egzersizlerle belleğini güçlendir, hafızanı geliştir ve unutkanlığına çözüm bul.
DEVAMINI OKU