KOLAY ÇOCUK OYUNLARI | BASİT ADIMLARLA HEMEN OYNAYIN!

ANA SAYFA / BLOG / Kolay Çocuk Oyunları | Basit Adımlarla Hemen Oynayın!
Son Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019
Aşağıdaki çocuk oyunları pedagojik ürün sertifikasına sahip, bilimsel ve eğlenceli oyunlardır.
basit oyun

Çocukların hafıza becerisini geliştiren kolay oyun, hafıza kartları. O kadar kolay olmayabilir ;)

kolay oynanan oyun

Kolay oynansın ama dikkat gerektirsin diyorsanız işte size dikkat geliştirici çocuk oyunu:

Çocuk oyunu

Zengin görselleri olan, rengarenk, hafıza geliştirici çocuk oyunu. Hazırsan hemen başla.

çocuklar için kolay zeka oyunu

Farklı resmi bulmaca. Oldukça kolay çocuk oyunu ama ileri seviyeler sizi biraz zorlayabilir!

Kolay çocuk oyunu oyna

Çocukların en sevdiği görsel zeka oyunu; eksik parçayı bulmaca. Zengin görsellerle hemen oyna.

küçük çocuklar için oyun

Çocuklar için oyun seçiminde özellikle dikkat oyunlarına yer verdik. Bu da heyecan dolu bir dikkat oyunu. Şimdi oyna!

çocuk gelişimi oyunu

Biraz da uzamsal bellek ve kısa süreli bellek egzersizi yaptıran oyun oynayalım mı?

Beyin geliştirici oyun

Görsel tarama hızına güvenen çocuklar için yepyeni bir görsel dikkat oyunu daha!

renkli şekilli oyun

Ekrana dikkatlice bak ve oyunda çaktırmadan değişen görseli hemen işaretle.

ÇOCUKLARIN EN SEVDİĞİ OYUNLAR NELER?

1- Beceri Oyunları: Çocuklar, çeşitli beceriler gerektiren ve hatta bu becerileri geliştiren oyunları çok seviyorlar. Örneğin, Google Play’de çocukların yoğun ilgisini görerek tam 4,8 puan alan MentalUP, oldukça zengin bir beceri oyunudur. MentalUP, çocukların mantık, dikkat, hafıza, görsel ve sözel becerilerindeki gelişimi destekliyor.

2- Araba Oyunları: Özellikle erkek çocukların vazgeçilmezi olan araba oyunları, en sevilen kategorilerden biri. Araba oyunları, çocuklar için çok yüksek faydaya sahip olmasa da ince motor becerilerinin gelişimine yardımcı oluyor. İnternette birçoğu ücretsiz olan araba oyunlarının, reklam içermeyenlerini bulmak çok zor. Bu nedenle, oyun seçiminde dikkatli olmak gerekiyor.

3- Yemek oyunları: Bu da kız çocuklarının çok sevdiği bir oyun kategorisi. Yemek oyunlarında çocuklar genellikle pasta süsleme, pizza dilimleme gibi basit görevleri yaparak hayal güçlerini geliştiriyorlar.

4- Barbie Oyunları: Yine kız çocuklarının vazgeçilmezi olan bir oyun daha! Barbie bebek oyunlarının sayısız çeşidi var. Bazılarında makyaj, bazılarında giyim, bazılarında ise boyama olan barbie bebek oyunları, çocukların görsel becerilerindeki gelişimi destekliyor.

5- Boyama Oyunları: Kız çocuk veya erkek çocuk hiç fark etmiyor! Çocuk oyunları denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri de boyama oyunları. Bu kategoride çok fazla seçenek var. Araba boyama, meyveleri boyama, bebekleri boyama... Boyama oyunları çocukların hayal gücünü, ince motor becerilerini ve görsel zeka gelişimini destekliyor.

6- Savaş Oyunları: Çocuk oyunları arasında şiddet içeren oyunları tavsiye etmiyoruz ancak biz yetişkinler istesek de istemesek de çocuklar şavaş oyunlarını seviyorlar. Anket sonuçlarına göre savaş oyunları, maalesef en eğlenceli oyunlar arasında.

7- Spor Oyunları: Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de en sevdiği oyunlar arasında spor oyunlarının yeri bambaşka! Bu kategorinin başını çeken spor ise futbol. Futbol türü spor oyunları, çocukların planlama becerilerinin gelişmesine yardımcı oluyor.

8- Motor Oyunları: Aksiyon ve heyecan dolu oyunları seven çocukların motor oyunlarına ilgisi büyük! Tıpkı araba yarışı oyunları gibi, motor oyunlarının da çocuklara faydası biraz sınırlı kalıyor. Hatta uzun süre oynamanın birçok olumsuz yanı var. Günlük 20-25 dakika ideal bir süre.

BONUS: AKILLI OYUNLARI SEVEN ÇOCUKLAR İÇİN 3 OYUN DAHA

Akıllı oyun

Görselleri aklında tut, daha fazla görsel arasından aklında tuttuklarını hemen işaretle.

pedagog onaylı oyun

Oynaması kolay ama başarmak için halkaların sırasını iyi takip edip, hızlı olmalısın.

pedagojik oyun

Kutuları tek tek sayarak yeterince puan toplayamazsın. Bir bakışta çözmen gerekiyor.

KOLAY ÇOCUK OYUNLARININ ÇOCUKLARA FAYDASI

Özellikle büyük şehirlerde çocukları sık sık sokağa gönderemiyoruz. Haklı sebeplerle çeşitli endişelerimiz var ve bu yüzden çocuklarımız için ev içi aktiviteler arıyoruz. Haliyle, çocuklarımız da bilgisayar oyunları, tablet oyunları gibi alternatiflere yöneliyor. Bu defa ebeveyn olarak yeni endişelerimiz doğuyor: Acaba teknoloji çocuğum için zararlı mı? Bu soru, yakın dönemde bütün ailelerin gündemine gelmiştir.

Şunu yeniden hatırlatmakta fayda var: Günümüz çocuklarına, günümüz teknolojilerini tamamen yasaklamak çözüm değildir. Çözüm olmadığı gibi doğru bir yöntem de değildir! Uzmanların önerisi, günlük belirli bir süre kullanmalarına müsaade etmemiz yönündedir. Günlük kullanım süresini en iyi şekilde değerlendirmenin yolu ise çocuklar için güvenli internet ortamının nasıl olması gerektiğini bilmek ve faydalı içerikler sunmaktan geçiyor..

cocuk oyunları

Çocuğunuzu oyunların zararlı içeriklerinden korumak ve bilimsel zeka oyunları ile kaliteli zaman geçirmesini sağlamak için MentalUP kolay çocuk oyunlarını inceleyebilirsiniz. Özellikle kolay çocuk oyunları üzerinde duruyoruz çünkü çocuğunuz özgürce vakit geçirirken siz de diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

DAHA FAZLA ÇOCUK OYUNU OYNA!

Çocuğunuzun bilişsel becerilerini desteklemek, dikkat, hafıza ve konsantrasyon gelişimine katkı sağlamak için MentalUP Çocuk Oyunları ’nı düzenli kullanabilirsiniz. MentalUP, çocuğunuzun zihinsel becerilerindeki gelişimi an ve an takip etmenizi sağlayan gelişmiş performans raporları sunar. Ayrıca, elde ettiği skorları yaşıtlarıyla karşılaştırabilirsiniz. İster telefonda, ister bilgisayarda, ister tablette kullanmak da mümkün! İstediğiniz yerden üye girişi yapıp kaldığınız yerden devam edin.

MentalUP Çocuk Oyunları: Şimdi Deneyin