KOLAY ÇOCUK OYUNLARI SAYESİNDE ÇOCUĞUNUZ TEK BAŞINA EĞİTİCİ OYUNLAR OYNASIN!

ANA SAYFA / BLOG / Kolay Çocuk Oyunları Sayesinde Çocuğunuz Tek Başına Eğitici Oyunlar Oynasın!
Son Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017

AŞAĞIDAKİ OYUNLAR PEDAGOJİK ÜRÜN SERTİFİKASINA SAHİP, BİLİMSEL VE EĞLENCELİ OYUNLARDIR

Özellikle büyük şehirlerde çocukları sık sık sokağa gönderemiyoruz. Haklı sebeplerle çeşitli endişelerimiz var ve bu yüzden çocuklarımız için ev içi aktiviteler arıyoruz. Haliyle, çocuklarımız da bilgisayar oyunları, tablet oyunları gibi alternatiflere yöneliyor. Bu defa ebeveyn olarak yeni endişelerimiz doğuyor: Acaba teknoloji çocuğum için zararlı mı? Bu soru, yakın dönemde bütün ailelerin gündemine gelmiştir.

cocuk oyunları

Şunu yeniden hatırlatmakta fayda var: Günümüz çocuklarına, günümüz teknolojilerini tamamen yasaklamak çözüm değildir. Çözüm olmadığı gibi doğru bir yöntem de değildir! Uzmanların önerisi, günlük belirli bir süre kullanmalarına müsaade etmemiz yönündedir. Günlük kullanım süresini de en iyi şekilde değerlendirmenin yolu ise çocuğa faydalı içerikler sunmaktır.

Çocuğunuzu oyunların zararlı içeriklerinden korumak ve bilimsel zeka oyunları ile kaliteli zaman geçirmesini sağlamak için aşağıdaki kolay çocuk oyunlarını inceleyebilirsiniz. Özellikle kolay çocuk oyunları üzerinde duruyoruz çünkü çocuğunuz özgürce vakit geçirirken siz de diğer işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

%100 Güvenilir, Bilimsel ve Eğlenceli Kolay Çocuk Oyunları

Çocuklara göre oyunlar arasından akıl oyunları kategorisi ile başlayalım. Aşağıdaki akıl oyunları küçük çocuğun oynayabileceği oyunlar seviyesindedir. “Başlat” butonuna basıp hemen oynayabilirsiniz.

KÜP SAYISI AKIL OYUNU

KÜP SAYISI AKIL OYUNU

Çocuklar için geliştirilen bu akıl oyunu ile çocuğun akıl yürütme, uzaysal algı, sayma becerisi yetenekleri gelişir. Açılır penceredeki oyunu bitirdikten sonra kapatıp diğer oyuna tıklayabilirsiniz. Sırayla gelmesini isterseniz 1 dakika içerisinde kolayca üye olup oynamaya devam edebilirsiniz.

İLİŞKİSEL OPERATÖRLER

İLİŞKİSEL OPERATÖRLER

Bu zihin oyunu ile çocuğun mantıksal düşünme, matematik becerisi, kıyaslama yetenekleri gelişir. Çocuklara göre oyunların tamamına erişmek için kolayca üye olabilirsiniz.

aynalama zeka oyunu

HAREKETLİ TOPLAR

Çocuklar için tasarlanan bu akıl oyunları ile çocuğun akıl yürütme, planlama, görselleştirme yetenekleri gelişir. Küçük çocuk oyunları arasında en sevilen oyunlardan biri.

uçan kuşlar zeka oyunu

KOŞULLU İFADELER

Bu zeka ve akıl oyunu ile çocuğun mantıksal düşünme, planlama, sürdürülebilir dikkat yetenekleri gelişir. Oyunlardan elde ettiğiniz skorları yaşıtlarınızla karşılaştırmak isterseniz 1 dakika içerisinde kolayca üye olabilirsiniz.

Basit Çocuk Oyunları | Hafıza Egzersizleri

Aşağıdaki hafıza egzersizleri oynaması basit çocuk oyunları formatında tasarlanmıştır. Çocukların hafıza gelişimini destekleyen bilimsel oyunları hemen deneyin.

hangisinin eşi yok zeka oyunu

DESEN ANIMSAMA HAFIZA OYUNU

Çocuklar için geliştirilen bu hafıza egzersizi ile çocuğun uzamsal bellek, kısa süreli bellek yetenekleri gelişir. Basit oynanır, kolay öğretir.

takip et zeka oyunu

KUŞ SESLERİ HAFIZA OYUNU

Bu çocuk hafıza oyunu ile çocuğun görsel bellek, işitsel bellek, karar verme yetenekleri gelişir. Küçük çocuklar için oyunlar arasından en sevileni kuş sesleri.

ŞEKİLLER VE RENKLER

ŞEKİLLER VE RENKLER

Bu hafıza geliştirme egzersizi ile çocuğun kısa süreli bellek, görsel dikkat, adlandırma yetenekleri gelişir. Basit oynanır, kolayca geliştirir.

uçan kuşlar zeka oyunu

ÇOKLU ÇALIŞMA

Bu hafıza geliştirme oyunu ile çocuğun kısa süreli bellek, sürdürülebilir dikkat, görsel dikkat yetenekleri gelişir.

DAHA FAZLA ÇOCUK OYUNU OYNA!

Çocuğunuzun bilişsel becerilerini desteklemek, dikkat, hafıza ve konsantrasyon gelişimine katkı sağlamak için MentalUP Çocuk Oyunları ’nı düzenli kullanabilirsiniz. MentalUP, çocuğunuzun zihinsel becerilerindeki gelişimi an ve an takip etmenizi sağlayan gelişmiş performans raporları sunar. Ayrıca, elde ettiği skorları yaşıtlarıyla karşılaştırabilirsiniz. İster telefonda, ister bilgisayarda, ister tablette kullanmak da mümkün! İstediğiniz yerden üye girişi yapıp kaldığınız yerden devam edin.

MentalUP Çocuk Oyunları: Şimdi Deneyin