Çocuklar Çok Seviyor: En Güzel Tablet Oyunları

eğitici tablet oyunu

Tangram tablet oyunu çocukların görselleştirme, karar verme ve planlama becerilerini güçlendirir.

tablet oyunları

Bunun gibi eğlenceli tablet oyunları ile görsel dikkat, görsel tarama ve kıyaslama becerisi geliştirilebilir.

eğlenceli tablet oyunları

Bu tablet oyunu, akıl yürütme, görselleştirme ve planlama gibi becerilerin gelişimine destek olur.

Deve cüce tablet oyunu

Deve Cüce oyunu ile çocukların tepki kontrolü, odaklanma ve bölünmüş dikkat becerisinin gelişimi desteklenir.

en güzel tablet oyunu

Hafıza Kartları adlı bu oyun, görsel tarama, uzamsal bellek ve planlama becerisini geliştirir.

görsel tablet oyunları

Çocukların çok sevdiği bu oyun; görsel dikkat, kavramsallaştırma ve görsel tanıma becerilerini destekler.

en güzel tablet oyunları

Bu tablet oyunu ile çocukların görsel dikkat ve sayma becerisi gelişir.

zeka geliştiren tablet oyunları

Görsel dikkat, planlama ve matematik becerisi gelişimine destek olan bu oyunu, hemen deneyin.

Hem eğlenceli hem eğitici tablet oyunları için MentalUP’ı aç
Çocuklar için en güzel tablet oyunları denilince akla gelen MentalUP, 150+ telefon ve tablet oyunları ile çocukların zihinsel gelişimine destek olur. Sayısal, sözel ve görsel zeka ile mantık başta olmak zihinsel becerilerin bütünsel olarak gelişimini sağlar.

🎮 İşte çocukların en sevdiği 10 Tablet Oyunu 👇🏻

1. Candy Crush

Hem yetişkinlerin hem çocukların en sevdiği oyunlar arasında başı çeken bu oyunda birbirine benzer dizilim ve renklerdeki şekerleri eşleyerek patlatmaya çalışıyorsunuz. En başında kolay olsa da sonrasında gittikçe zorlaşan etaplardan oluşan bu oyun, renkli tasarımı ve zorluk seviyeleri ile her yaştan tablet oyunu meraklısını kendine çekiyor.

Candy Crush Oyunu

2. MentalUP Tablet Oyunu

Günlük 20 dakikalık egzersizlerle çocukların zeka becerilerinin gelişimine destek olan tablet oyunu MentalUP; lunapark, uzay, çöl gibi birçok tematik etapta 150+ oyun ile çocukların en sevdiği tablet oyunları arasında zirvede yer alıyor. Pedagog onaylı olması ve reklam içermemesi sebebiyle de ebeveynlerin bir numaralı tercihi olan bu oyun, düzenli kullanıldığında çocukların zihinsel becerilerini güçlendiriyor.

MentalUP Tablet Oyunu

Çocuklar için tablet oyunu MentalUP'ı ücretsiz dene.

3. Angry Birds

Renk renk kuşları doğru açı ve atış yöntemleri ile fırlatarak engelleri yıkmayı amaçlayan bu oyun tablet oyunlarının ilklerinden biri. Her bir kuş, farklı özelliklere sahip. Kimisi üçe bölünüyor kimisi bomba gibi patlıyor. Hangisini seçip engelleri aşacağınız size kalmış. Hızlı düşünün ve doğru karar verin.

Angry Birds Oyunu

4. Lego Creator Island

Geleneksel Lego oyunlarının dijital bir versiyonunu sunan bu oyunda Lego parçacıklarını ya da bir başka deyişle tuğlaları satın alıyor ve inşa sürecine başlıyorsunuz. Oyunu oynarken neredeyse her şeyi toplama şansınız var. Bu kimi zaman bir ev, kimi zaman çeşitli hayvanlar ve kimi zaman ise bir araç olabiliyor.

Lego Creator Island Oyunu

5. Fruit Ninja

İşte yine en keyifli tablet oyunlarından biri daha. Fruit Ninja, neredeyse tabletlerde oynanan ilk oyunlardan biri. Hem telefon hem de tablet ile oynanabilen bu oyunda samuray kılıcı ile havaya atılan meyveleri kesmeye çalışıyorsunuz. Refleksleri güçlü olanların daha başarılı olduğunu zaten biliyorsunuz. Dikkat edin ve yanlışlıkla bombayı kesmeye çalışmayın.

Fruit Ninja Oyunu

Zihinsel Becerileri Geliştiren Tablet Oyunları

zeka geliştiren tablet oyunu

Her yaşa uygun bu tablet oyunları ile çocukların görsel bellek, sözel bellek ve görsel dikkat becerileri gelişir.

tablette oynanabilecek oyunlar

Enstrümanların ses ve isimlerini aklınızda tutmanız gereken bu oyun, işitsel bellek ile karar verme becerisini geliştiriyor.

en iyi tablet oyunu

Dikkat becerilerine güvenir misin? Görsel dikkat ve odaklanma becerilerini bu oyunla geliştirebilirsin.

tablet oyunu

Uçan Kartlar tablet oyunu çocukların kısa süreli bellek, görsel dikkat ve hafıza becerilerini güçlendirir.

Pedagojik ürün sertifikasına sahip MentalUP’taki eğitici ve eğlenceli tablet oyunları, çocukların zihinsel becerilerini eğlenerek geliştirmelerini sağlamakla kalmaz, ders başarısına da katkı sunar.

6. Timmy's First Words in English

6 yaş ve öncesindeki çocukları İngilizce ile tanıştırmak istiyorsanız bu oyun tam size göre. Timmy adlı karakteri yönettiğiniz bu oyunda renkleri, hayvanları, sayıları, şekilleri, nesneleri, oyuncakları ve bunlar gibi birçok şeyi kullanarak İngilizce öğrenimi amaçlanıyor. Oyunlaştırılmış egzersizlerle dinleme, tekrarlama gibi aktiviteler sayesinde öğrenme süreci kolaylaştırılıyor.

Timmy's First Words in English Oyunu

7. Drawnimal

Çocukların çizim becerilerini geliştirmek için en güzel oyunlardan biri Drawnimal. Çocuk oyunu olarak kabul ediliyor ancak yetişkinlerin de bu oyun ile çok fazla zaman geçirdiğini rahatlıkla söyleyemek mümkün. Neden mi, çünkü çok zevkli bir oyun. Kelimenin tam manasıyla ekranı da aşan bir çizim deneyimi sunan bu oyunda tableti ya da telefonu kağıt üstüne koymanız ve sonra hayal gücünüzü devreye geçirmeniz yeterli. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Drawnimal Çizim Oyunu

Derslere Yardımcı Tablet Oyunları

çocuk tablet oyunu

Kıyaslama, görsel takip ve görsel dikkat becerilerini geliştirmek isteyenler için en güzel oyunlardan biri.

eğitsel tablet oyunları

Görsel hafıza, mantıksal düşünme ve sürdürülebilir dikkat becerileri geliştiren bu oyunu hemen deneyin.

zihinsel becerileri geliştiren tablet oyunu

Çocuklar için eğlenceli bu tablet oyunu, görsel ve sürdürülebilir dikkat becerilerini geliştiriyor

sözel tablet oyunu

Kelime bilgisi ve görsel tarama becerilerinin gelişimine yardımcı bu oyunu hemen denemelisiniz.

Eğitici ve Eğlenceli Tablet Oyunları

✅ Özellikler: Tablet Oyunları & Öneriler
✅ Geliştirir: Zeka Becerileri
✅ Desteklenen Cihazlar: Bütün Tabletler
✅ Oyun Sayısı: 150+ Oyun
Onlarca okul ve binlerce aileden oluşan 10 milyon+ kullanıcı tarafından güvenle kullanılan MentalUP matematik oyunları, çocukların zihinsel gelişimine destek olur, öğrenme becerisini artırır. Okul derslerindeki başarısına katkı sağlar.

8. Music Tales

Müzikle ilgilenmeyi seven bir çocuğunuz varsa bu oyunla mutlaka tanıştırın. Müzikal becerileri geliştirme imkanı sunan bu oyunda çocukların müzik ve ritim becerileri gelişirken aile ile birlikte keyifli zaman geçirme şansı da sunuluyor. Çocukların sosyal becerilerinin de gelişimine katkı sağlayan bu oyun müziğin ruhunuza işlemesi için harika bir seçenek.

Music Tales Oyunu

9. Abc Wow

İngilizce öğrenimini oyunlaştırarak sunan uygulamalar her zaman ebeveynlerin gözdesi konumunda. Bu uygulamalar arasında ise Abc Wow başı çekiyor. İlgi çekici çizimler ve animasyonlarla çocukların hem kulak dolgunluğu edinmelerini sağlayan hem de kelime bilgilerini artıran bu oyunda Türkçe dil seçeneğinin de olması büyük bir avantaj.

Abc Wow İngilizce Oyunu

10. Star Walk

Gökyüzü ile ilgilenmeyi seven ve gök cisimlerine ilgi duyan çocuklar, bu tablet oyununu çok sevecek. Bu tablet oyunu ile çocuklar, gök cisimlerini öğrenebilir ve uzay keşfine başlayabilir. Bunun için tableti gökyüzüne doğru tutmak ve hangi gök cisminin nerede olduğunu, adını ve özelliklerini öğrenmek mümkün. Gerçek zamanlı inceleme imkanı sunan oyunun ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcut.

Star Walk Oyunu
BU YAZIYI OKUYANLAR AŞAĞIDAKİ BAŞLIKLARI DA İNCELEDİ