KAPAT
TR
EN

MENTALUP HAKKINDA

Araştırmalarımız sonucunda zihinsel faaliyetlere erken yaşta başlayan bireylerin akademik ve sosyal hayatlarında daha başarılı ve mutlu bireyler olduklarını gözlemledik. Bilimsel deneylerin de desteklediği bu düşünceden hareketle “Çocuklar geleceğimizdir” diyerek bilimsel ve teknik uzmanlık alanlarını bir arada kullanıp MentalUP Beyin Egzersizleri programını sizler için geliştirdik.
MentalUP, çocuklar için teknolojinin faydalı ve eğlenceli kullanılmasını sağlar.

Teknolojinin faydalı ve eğlenceli kullanımı!

Akademisyenler, Uzman Doktorlar ve Oyun Tasarımcılarının Ortak Çalışması

Söz konusu çocuklar olunca hem bilimsel hem de eğlenceli olmak gerekiyordu. Bunu sağlayabilmek için ekibimizi akademisyenlerden, doktorlardan, yazılım mühendislerinden ve oyun tasarımcılarından oluşturduk.

MentalUP, uzmanlar tarafından hazırlanan eğlenceli gelişim egzersizleri içerir.

Tüm Platformlardan Erişilebilen 60’tan Fazla Zihinsel Gelişim Egzersizi

Çocukların dikkat, hafıza, analitik düşünme, görsel mekânsal algı, problem çözme, planlama, kavramlaştırma gibi zihinsel becerilerini geliştirecek 60’tan fazla beyin egzersizi geliştirdik.

Kullanıcı yaşına ve potansiyeline uygun egzersizleri otomatik belirleyen yazılım altyapısı ile günde sadece 30 dakikada eğlenerek zihinsel zindeliği yakalamanın formülünü bulduk.

Herkes erişebilsin diye MentalUP’ı tüm platformlara taşıdık (bilgisayar, tablet ve telefonlarla tam uyumlu!)

MentalUP, 60'tan fazla eğlenceli beyin egzersiziyle her an, her yerde yanınızda.

Hem Eğlenceli, Hem De Fazlasıyla Bilimsel

TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiğimiz MentalUP, Ruh Sağlığı Derneği Komisyonu uzmanları tarafından incelenerek zihinsel gelişim açısından değerlendirildi ve bilişsel gelişime olumlu katkılarından dolayı pedagojik ürün olarak sertifikalandırıldı.

Klinik çalışmalardan elde ettiğimiz olumlu sonuçların yanında velilerden, öğretmenlerden ve çocuklardan aldığımız harika yorumlar bizi çok mutlu etti.

MentalUP, eğlence ile bilimi buluşturan, çocukların sevdiği zihinsel bir gelişim aracıdır.

3 Yılda 2 MİLYONDAN Fazla Çocuk MentalUP Dünyası ile Tanıştı

MentalUP’ı tanıyanlar çok memnun kaldı. Çocuklar arkadaşlarına, öğretmenler öğrencilerine, anneler-babalar diğer velilere tavsiye etti. 3 yılda 2 milyondan fazla mutlu kullanıcıya ulaştık. Her iki son kullanıcımızdan birinin, bize yeni bir kullanıcı kazandırdığını gördük.

Bazı okulların MentalUP‘ı ders olarak müfredata koyduğunu gördüğümüzde, “biz bile bu kadarını tahmin etmemiştik,” dedik.

Çeyrek milyona ulaştık. 2018 hedefimiz ise 1 milyon kullanıcıyı MentalUP ile tanıştırmak.

Siz de MentalUP ile tanışın, eğlence ve bilimi buluşturan bu benzersiz dünyanın keyfini çıkarın!