KAPAT

MentalUP Hakkında

Eğitim teknolojileri sektörünün öncülerinden olan MentalUP; kullanıcılarına eğlenceli ve eğitici oyunlar sunan, bu oyunlar vasıtasıyla zeka becerilerinin gelişimine destek olmayı hedefleyen kapsamlı bir eğitim platformudur. MentalUP’ın bazı önemli özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Pedagojik ürün sertifikasına sahiptir.
  • TÜBİTAK ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından desteklenmektedir.
  • Akademisyenler, çocuk gelişim uzmanları ve uzman oyun tasarımcıları tarafından İstanbul’da geliştirilmiş; tamamen yerli bir uygulamadır.

Akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi birçok akıllı cihazda kullanılabilen MentalUP’ta 150+ egzersiz/oyun ve yüzlerce oyun seviyesi bulunmaktadır. Her bir kullanıcının kişisel becerilerini dikkate alarak kişiye özel içerik sunan, eğlenceli ve eğitici oyunlar içeren MentalUP’ın okul öncesi dönemden yetişkinlere kadar geniş bir kullanıcı kitlesi mevcuttur.

Dikkat, hafıza, görsel, sözel, sayısal, mantıksal ve daha birçok alanda çocukların gelişimini destekleyen MentalUP, onlar için zararlı olabilecek herhangi bir içerik ya da reklam barındırmaz. Bu özelliği ile milyonlarca ailenin tercih ettiği, yüzde yüz güvenilir bir uygulamadır. 100'den fazla ülkede 10+ milyondan fazla kullanıcıya sahip olan MentalUP, günlük 20 dakikalık egzersiz süresi ile çocukları ekran bağımlılığından korumayı da amaçlar.

Kullanıcı sayısı her geçen gün büyük bir hızla artan MentalUP’ın yatırımcıları arasında Capria, Türk Telekom Ventures ve IDA Capital başta olmak üzere birçok yerli ve yabancı yatırımcı bulunmaktadır.

MentalUP hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz: