KAPAT

MENTALUP HAKKINDA

Araştırmalarımız sonucu zihinsel faaliyetlere genç yaşta başlayan bireylerin akademik ve sosyal hayatlarında başarılı ve daha mutlu bireyler olduklarını gözlemledik. Bilimsel deneylerin de desteklediği bu düşünce ile “Çocuklar geleceğimizdir” diyerek bilimsel ve teknik uzmanlık alanlarını bir arada kullanıp MentalUP Beyin Egzersizleri programını sizler için geliştirdik.
MentalUP, çocuklar için teknolojinin faydalı ve eğlenceli kullanılmasını sağlar.

Teknolojinin faydalı ve eğlenceli kullanımı!

Akademisyenler, Uzman Doktorlar ve Oyun Tasarımcılarının Ortak Çalışması.

Söz konusu çocuklar olunca hem bilimsel hem de eğlenceli olmak gerekiyordu. Bunu sağlayabilmek için ekibimizi akademisyenlerden, doktorlardan, yazılım mühendislerinden ve oyun tasarımcılarından oluşturduk.

MentalUP, uzmanların hazırladığı eğlenceli gelişim egzersizleri içerir.

Tüm Platformlardan Erişilebilen 60’tan Fazla Zihinsel Gelişim Egzersizi.

Çocukların dikkat, hafıza, analitik düşünme, görsel mekânsal algı, problem çözme, planlama, kavramlaştırma gibi zihinsel becerilerini geliştirecek 60’tan fazla beyin egzersizi geliştirdik.

Kullanıcı yaşına ve potansiyeline uygun egzersizleri otomatik belirleyen yazılım altyapısı ile günde sadece 30 dakikada eğlenerek zihinsel zindeliği yakalamanın formülünü bulduk.

Herkes erişebilsin diye MentalUP’ı tüm platformlara taşıdık (bilgisayar, tablet ve telefonlarla tam uyumlu!)

MentalUP, 60'tan fazla eğlenceli egzersiziyle her an, her yerde yanınızda.

Hem Eğlenceli, Hem De Fazlasıyla Bilimsel.

TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiğimiz MentalUP, Ruh Sağlığı Derneği Komisyonu uzmanları tarafından incelenerek zihinsel gelişim açısından değerlendirildi ve bilişsel gelişime olumlu katkıları sebebiyle pedagojik ürün olarak sertifikalandırıldı.

Klinik çalışmalardan elde ettiğimiz olumlu sonuçların yanında velilerden, öğretmenlerden ve çocuklardan aldığımız harika yorumlar bizi çok mutlu etti.

Hedeflerimize yenilerini ekledik: 2017 yılının sonuna kadar MentalUP'ın çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini ispatlayacak eğitim bilimleri ve sağlık bilimleri alanında en az 3 akademik yayın çıkararak bu yayınları sizlerle paylaşacağız.

MentalUP, eğlence ile bilimi buluşturan, çocukların sevdiği zihinsel bir gelişim aracıdır.

6 Ayda 50.000’den Fazla Çocuk MentalUP Dünyası ile Tanıştı.

MentalUP’ı tanıyanlar çok memnun kaldı. Çocuklar arkadaşlarına, öğretmenler öğrencilerine, anneler-babalar diğer velilere tavsiye etti. İlk 6 ayda 50 bin mutlu kullanıcıya ulaştık. Her iki son kullanıcıdan bir tanesinin bize yeni bir kullanıcı kazandırdığını gördük.

Bazı okulların MentalUP‘ı ders olarak müfredata koyduğunu gördüğümüzde, “biz bile bu kadarını tahmin etmemiştik” dedik.

Hedef büyüttük: 2017 yılının sonuna kadar Türkiye’de 1 milyon, Dünyada ise 5 milyon çocuk MentalUP ile tanışacak.

Siz de MentalUP ile tanışın, eğlence ve bilimi buluşturan bu benzersiz dünyanın keyfini çıkarın!